Kış Bahçesi

By İstanbul Cam Balkon In Cam Balkon Sistemleri No comments

        KIŞ BAHÇESİ

İnsanlık tarihinin başından itibaren dini törenlerde odak olarak kullanılan kesme ve saksı çiçekçiliğinin çıkış noktası olarak bilinen kış bahçesi her mevsim çiçek yetiştirmek baharın tadını kışında hissedebilmek için ortaya çıkmıştır.  Avrupa’da ticaret amaçlı kullanılan kış bahçelerini uygun fiyatlı sahip olmak mümkündür. Firmamızın sağladığı uygun fiyat en iyi kalite hizmetiyle sizde güzel bir kış bahçesine sahip olabilirsiniz.

Kış Bahçesi Çeşitleri Nelerdir? 

Kış bahçeleri dış hava koşullarından etkilenmeden, kullanıcısı için iklimsel konforu sağlanmış, yeşil doku içerisinde ve ev konforunda, gerekli dekorasyon malzemeleri ile döşenmiş, oturma, dinlenme, çalışma, uyuma, eğlenme, yemek yapma ve yeme gibi birbirinden farklı aktivitelerin gerçekleştirilebileceği, iç mekân bahçeleri olarak nitelendirilebilir.

• Yapıdan bağımsız olarak konumlandırılan yaygın kış bahçesi formları:

  • Belirli bir yükseklikteki düz duvar üzerine iki yöne eğimli bir çatı sistemi oluşturan Beşik Çatı Formu
  • Çatısı sivri kemerli, tabanı dikdörtgen olan Gotik Form
  • Dikdörtgen taban üzerine tam kemerden oluşan tonoz yapıdaki Kasnak Formu
  • Cephesi üçgen olan tabanı kare veya dikdörtgen olabilen Üçgen 
  • Çatısı hariç tüm yüzeyleri toprağa gömülü olan Mahzen Formu

•Yapıya bitişik güneş enerjili sera yapılı kış bahçeleri. 

•Penceleri sera yapılı kış bahçeleri. 

•Konut olarak kullanılan kış bahçeleri 

Kış Bahçeleri Hangi Amaçlarla Kullanılır? 

Çağımızın yaşam alanları doğal ve yeşil ortamlardan uzaklaşıp daha çok asfalt ve beton arasına hapsolunca, insanlar eksikliğini hissettiği yeşil ve doğala yakın ortamları kendi yaşam alanları içerisine dahil edilebilen konutlarda yaşamayı tercih etmeye başlamışlardır. Kış bahçeleri insanlara hem doğayla iç içe hem yapısı açısından rahat ve sağlık dolu bir alan sunduğu için en çok tercih edilenler arasında yer alırlar kış bahçesi. 

Yaşama alanları ile birlikte değerlendirilen kış bahçeleri konutun salon ve/veya oturma odası gibi günün her saati oturma, dinlenme, yemek yeme, toplanma gibi aktivitelerin gerçekleştirildiği bir mekandır.  Aydınlık, bol ışıklı ve güneşli, ferah, havadar ve şeffaf yüzeyleri dolayısıyla manzaraya hâkim olma gibi özellikleri ile yaşam alanının konfor düzeyinin artırılmasına katkı sunabilir.

İstanbul halkı İstanbul’un cefasını çeker firmamız sayesinde sefasını sürmekte artık çok kolay. Güzel bir kış bahçesi ile ısı ve ses yalıtımlı harika çiçeklerle ile güzel manzaranın keyfini sürün. Firmamız İstanbul’u güzelleştirmeye geliyor. 

Sahip Olacağımız Kış Bahçesi Tasarımına Nasıl Karar Vermeliyiz?

•Yazın bahçe kullanımı kolay olsa da kışında bahçe keyfi yaşamak isteyenler için en güzel kış bahçesi tasarımlarını derledik. Konforlu bir o kadar da samimi bir kış bahçesi hazırlamak için öncelikle hava koşullarını dikkate alarak hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. 

•Mobilyalarınızla kış bahçenizde küçük bir oturma köşesi planlayabilirsiniz. Bu sayede karlı ve de yağmurlu havalarda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tente sayesinde kapalı olacağından yemek odası havası da yaratabilirsiniz.

•Dinlenmek için kullanmak istiyorsanız havadar ve dekoratif bir alan olmasını sağlamalısınız. Ayrıca renklerin uyumlu olması da çok önemli bir nokta. Soğuk havalarda genelde pastel tonlar tercih edilse de bu kasveti üzerinizden atmak istiyorsanız renkli ve uyumlu bir ortam oluşturabilirsiniz. •Ayrıca kış bahçenizden manzarayı izlerken kullanabileceğiniz tekstil ürünleri de önemli. Yastık, minder, masa örtüsü gibi ürünlerde seçeceğiniz renklerle kış bahçenizde bir armoni yakalayabilirsiniz.

Uygun aydınlatma ve uygun eşya seçimi  ve ısı yalıtımı ile en kaliteli hizmeti veren firmamızdan bir kış bahçesi modeli sipariş vermek çok kolay bir tık uzağınızdayız. İstanbul’un sesinden ve kirliğinden uzaklaşmak için bir kış bahçesi yeter.